Evde Kolayca Yapabileceğiniz Saç Modelleri

Kadınlar saçları ile fazla özenli ve alakalıdırlar.  Gördükleri saç modelleri eğer kendisine yakışacağını düşünüyorsa muhakkak uygulamaya koyarlar. Bazen kuaför salonlarında bazen ise evde kendi başına denemeler yapar ve sonucu analiz ederler.

Hayat şartları ve zaman darlığı çoğu kez kadınları saç modelleri denemelerini ev ortamında yapmaya iter Aslında birkaç denemeden sonra en azından günlük kullanılabilecek modelleri ev ortamında yapmak mümkün oluyor. Örneğin son yıllarda çok moda olan su dalgası evde yapılabildiği için, çok itibar görüyor.

 

Buklelerin İhtişamı

Bu saç modellerini yapabilmek için ihtiyacınız olan saç maşası ve biraz saç spreyi.  Yıkayıp kuruttuğunuz saçınızı tutamlar halinde elinize alıp, ısınmış olan saç maşasına sarın, bir dakika bekledikten sonra açın. Tüm saçlarınızı böylece sarıp şekil verdikten sonra, başınızı öne eğin. Tüm bukleleriniz boşlukta sallandığında bolca sprey sıkın. İşte kuaföre ihtiyaç duymadan yaptığınız saç modellerinin birincisi.

 

Vazgeçilmez At Kuyruğu

Saçınızı enseden gevşek bir atkuyruğu biçiminde toplayın. Sağ elinizin işaret ve başparmağının ensenizden yukarı doğru atkuyruğunun içinden geçirin. Diğer elinizle serbest olan saç uçlarınızı sağ elinizin tutmasına yardımcı olun. Tuttuğunuz saçları atkuyruğunun içinden aşağı doğru çekin. İşte size k sade ve havalı bir saç modeli. Yâda acil bir davete gitmeniz gerekiyor ve Kuaför için zaman yok.

Saçınızın üst kısmını tarak ile ters yöne tarayarak kabartın. Sonrasında tüm saçınızı sağa doğru alın. Aldığını yerde sıkıca bir kaç tel toka ile sabitleyin. Bu sefer saçlarınızı rulo yaparak gibi dolayın, tam ense kısmına denk gelen yere tekrar tokalar yardımı ile pekiştirin.

Bu aşamada birisinden yardım alıp kendisini atan saçları da tutturduğunuzda sprey ile kalıcılık sağlayın. İşte gece topuzunuz hazır. Pratik olarak evde yapacağınız saç modelleri sayesinde hem masraftan kurtulursunuz hem de zamanınız size kalır.

Yorum yapın