Hamilelikte Folik Asit Önemi ve Süt Artırıcı Besin Tavsiyeleri

Hamilelikte Süt Arttırıcı Beslenmeye Yönelin!

Anne ve bebek konusu büyük hassasiyet gerektiren bir konudur çünkü anne ve bebek arasında önemli bir ilişki vardır. Bir anne, bebek beklediğini öğrendiği anda, bebeği ile arasında dünyanın en büyük ilişkisi başlar.
Dünyada yerine başka bir şey konamayacak kadar sağlam ve özel bir bağ olan anne ve bebek ilişkisinde annenin sağlıklı olması aslında bebeğin sağlık olması anlamına gelir.

Doktor kontrolünde hamile kalacak olan anne adayları bu konuda çok daha bilinçli oluyor. Çünkü anneliğe hazırlanan anne adayı daha en başından bebeğinin sağlıklı olması için alması gereken tüm ek besinleri, vitaminleri, proteinleri hem bilinçli hem de uzman kontrolünde alıyor. Hatta uzmanlar anne olmaya niyetlenen kişilere 3 ay öncesinden folik aside başlamalarını öneriyor. Çünkü folik asit bebeğin beyin gelişimini destekliyor.

Folik Asiti Es Geçmeyin!

İhmal edilmeden folik asidin mutlaka üç ay kullanılması şart. Ve bebeğin sağlığı anne karnında da annenin hamileliği süresince mutlaka anne ve baba tarafından düzenli olarak kontrol altında tutulması için doktor kontrollerinin aksatılmaması gerekiyor. Çünkü bebeğin beyin gelişimi ve vücut gelişiminin kontrol altında olması bebeğe olası bir sağlık probleminde henüz anne karnındayken müdahale edilmesi anlamına geliyor ki bu da bebek için hayati önem taşıyor.

Anne adayının, ilk altı ayda bebeğini beslemek için vereceği anne sütü de bebeğin ilk aşısıdır ve anne sütünün yerini dünyada tutabilecek başka hiçbir şey yoktur. Bu nedenle bir annenin sütü ne kadar çoksa, anne sütü alacak olan bebek de bir o kadar sağlıklı olacaktır. Bol su içmek, düzenli ve dengeli beslenmek, anne sütünü arttırmanın en temel kurallarıdır. Bol su içmek anne sütü için altın değeri taşır. Gerek hamilelikte gerek doğum sonrası annenin bol su içmesi gerekmektedir.

buy kamagra 100mg

Yorum yapın