Moda Kulübü

Kirpik Perması Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yüzdeki ifadeyi anlamlaştıran ve etkileyici bakışları ortaya çıkarmaya yardımcı olan kirpiklerin sağlıklı ve güzel görünmesi de oldukça önemli. Daha dolgun, uzun ve kıvrık kirpikler için çeşitli rimeller kullanılıyor.

Özellikle düz kirpiklere sahip olan kişiler, kıvrık kirpikler için daha özenli davranırlar. Kirpiklerin daha uzun süre kıvırık kalması için bayanların yardımına kirpik perması koşuyor. Kirpik perması ile daha uzun süre kalıcı bir kıvrım sahip olurken günlük hayatınızda daha pratik bir makyaj uygulaması da bu işlemin en büyük avantajlarından biri olur. Kirpik permasının uygulanışı ile ilgili aklınızdaki soru işaretleri için kirpik permasının ne olduğunu inceleyebiliriz.

Kirpik perması, kirpiklerin belirli süre için kalıcı olarak kıvrılmasını ve sürekli maskara uygulanmış görünüm kazandıran bir uygulamadır. Kirpik permasını ilk kez yaptıranlarda yaklaşık olarak bir ile bir buçuk ay arasında kalıcılığını devam ettirir ve kalıcı bir kıvrıma sahip olabilirsiniz. Diğer tekrarlanma uygulamalarından sonra kirpik perması, kalıcılığını 3 ile 4 ay arasında olabilir. Kirpik permasının kalıcılık süresi geçtiğinde ise kirpikleriniz yavaş yavaş eski haline geri döner.

Kirpiklere uygulanan permanın kalıcılığını sürdürebilmesi için özel solüsyon sürülür. Bu işlem için iki ayrı sıvı sürülür ve kirpik bigudileriyle yapılır. Bigudiler

, kirpik boyuna uygun olarak seçilir. Bigudiler yanlış seçildiği zamanda kirpiklerin olduğundan daha kısa gözükmesine neden olabileceğinden dolayı işlem sırasına ve bigudi seçimine dikkat edilmelidir.

Kirpik perması yaptırmadan önce perma ile kıvrık kirpiklerin oluşmasıyla kirpik uçlarının daha açık renk kalmaması nedeniyle kirpiklerinizi boyayabilirsiniz. Çünkü kirpik uçlarının açık renk kalması gözlerde belirsiz bir ifadeye neden olabilir. Kirpik perması, makyaj yaparken de oldukça rahat olmanızı sağlar. Kirpik permasını mutlaka biz uzmana uygulatmanız tavsiye edilir.

Exit mobile version