Minimal Modanın Asaleti

Akılda soru işareti bırakır “Minimal” kelimesi… Hele de modada düşünülürse; “Ay ben nasıl az takıştırıp şık olabilirim ki?!” sorularıyla az karşılaşılmaz. Hatta takıp takıştırmayı abartıp renk patlaması yaşayan bayanları siz de görmüyor musunuz çevrenizde?

Aslında sevgili bayanlar size şimdiki vereceğim tavsiye; tıpkı benim mesleğim mimarlıkta olduğu gibi;”Less is More” (yani Az:Çoktur)dan öteye gitmeyecektir.Evet biliyorum hepimizin çok sevdiği takılar, kıyafetler ve diğer aksesuarlar bulunmakta.. Hatta bazılarınız hepsini takınca bir çeşit ego ve özgüven patlaması hissedebilir ya da pozitif enerjinin uğrak yeri olduğunuzu düşünebilirsiniz.. Ancak aramızda kalsın, daha az renklerle daha sexy olabilirsiniz.

Eğer minimalist bir şıklığa sahip olmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gerekecek şey; çevrenizdekilerin gözünü çok yormamaktır.. Misal, en azından çok dikişten uzak durmalısınız.. Çünkü kıyafette çok renkli ve belirgin dikişler göz yorabilir..

Kısmen ana renklerde tercih ettiğiniz kıyafetler daha şık durur.. Bunun dışındaki renk tercihlerinizi, karşınızdaki kişilerin dikkatini yönlendirmek istediğiniz yerlerde kullanın.. Ancak temel önerim renklendirmeyi çok dallandırıp budaklandırmamanız yönünde olacaktır.. (Minimal tercihler için ;))

Bunun yanı sıra renk tercihlerinizi ara renklerden de kullanabilirsiniz tabiki.. İşte bu durumdaki tavsiyem ise yeterli miktarda göz alıcı olan, tercihen siyah ve harika bir göz makyajı.. Emin olun bu kadarcık renk, yüzünüzün saf ve berrak olan ten rengine yeterli olacaktır 🙂

E tabi bu söylediklerim sadece kıyafetlerimiz için geçerli değil 🙂 Kullandığınız aksesuarlarda da sadeliği, şık bir şekilde yanınızda taşıyabilirsiniz..

Ve son olarak bir miktar esinlenebileceğiniz minimal fashion öğnekleri;


Yani sizin anlayacağınız, sade, yeterli rengin kullanıldığı ve net tercihlerle çok daha şık olmak mümkün.. O zaman; hepinize kombinlerinizde başarılar dilerim :))

 

Yorum yapın