Göz Farı Sürmenin Püf Noktaları

Her zaman güzel görünmeye özen gösteriyor ve bu nedenle makyaj yapmaya büyük önem veriyorsanız göz farı sürmenin makyajınızın en önemli parçalarından biri olduğunu biliyor olmalısınız. Peki göz farını en iyi şekilde nasıl sürebilirsiniz? Bu yazımızı okuyarak göz farı sürmenin püf noktalarını öğrenebilir ve makyajınızı kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

-Düzgün bir şekilde göz farı sürebilmek için göz renginize uygun bir far paletinizin olması şarttır. Daha sonra ise göz kapağınıza ne şekilde far süreceğiniz konusunda karar vermelisiniz. Açık renk tonları gündüz, koyu renk tonları ise gece için daha uygun olacaktır.

-Sürdüğünüz farın kalıcı olmasını arzu ediyorsanız göz kapaklarınıza öncelikle far bazı sürmelisiniz. Özellikle göz kapağınız yağlıyla far bazı gün boyunca farın dağılmamasını sağlıyor. Bu bazı fırça yardımıyla ya da parmak uçlarınızı kullanarak sürebilirsiniz.

-Far bazını sürdükten sonra göz kapağınızın bitiş  bölgesine dek çok koyu ya da çok açık olmayan bir tonda far sürün. Makyajınızın belirgin olmasını istiyorsanız koyu tonları tercih edebilirsiniz. Teniniz ve gözleriniz açık renk ise böyle bir makyaj keskin bir görüntüye sebep olabilir. Far sürerken mutlaka far fırçası kullanmayı da ihmal etmeyin.

-Göz kapağınızın üst bitiş çizgisine içten dışa doğru kalınlaşan koyu renk bir far sürün. Tabii ki süreceğiniz far göz kapağınıza sürdüğünüz renkle uyumlu olmalı. Farı makyaj fırçası yardımıyla iyice yaymalısınız.

-Gözlerinizi daha aydınlık göstermek istiyorsanız küçük parmağınızın ucuyla paletteki en açık renk fara dokunup gözünüzün iç köşelerine hafifçe sürün. Bu teknik makyaj uzmanları tarafından sıklıkla kullanılan bir tekniktir.

 

Yorum yapın