Yeşil Gözler İçin Makyaj Teknikleri

Makyaj doğru uygulandığında ve abartıya kaçmadığında güzel ve etkileyici bir sonuç alacağımız uygulamalardandır. Renkler ile uygulandığı için teninize, gözünüze mutlaka uyum sağlamalıdır. Aksi takdirde güzelleşmek yerine çok biçimsiz bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu açıdan yapılacak her dokunuşun doğru şekilde ve doğru renk ile uygulanması lazımdır. Fazla göze batan yerleri daha az belirgin yerler ile orantılamak için renk ve ışık oyunlarını kullanmamız gerekir. Elmacık kemiklerini allıklar ile belirginleştirebilir ya da duruma göre baskılaya bilirsiniz. Gözleriniz büyük ise dengeleyici dokunuşlar ile normalleştirebilir ya da küçük gözleri bazı hileler ile daha iri göstebilirsiniz. Göz makyajın en iyi uygulanabildiği alandır. Bu açıdan dikkatli renk seçimi ve uygulamalar gerektirir.

Yeşil Gözlerde Makyaj Etkisi

Gözleriniz renkli ise standart renkleri pek kullanmanızı önermiyoruz. Göz yapınıza ve renk tonunuza göre seçilmiş eyeline

, far ve kalemler önemlidir. Yeşil gözler için uygun renkler mor ve morun mavi ile bordoya yakın tonlarını tercih edebilirsiniz. Gözlerinizi daha fazla belirginleştirmek için ise; göz tonunuza uygun bir yeşili göz kapağınızda kullanabilirsiniz. Gözlerinizde ki ışığı belirginleştirmek için özellikle geceleri bakırın ve altının tonları daha uygun olacaktır. İri yeşil gözler için gri eyeliner ve tonları daha uygun olacaktır. Küçük yeşil gözler ise kahverengi eyeliner ile daha belirgin göz hatları yarabilirler. Kaşınız ile göz kapağınız arasında kalan bölüme daha koyu tonlar sürerseniz göz renginizin belirginliğini daha da arttırmış olursunuz.

Yorum yapın